بروزترینها tag:http://agsoft.ir 2018-07-22T09:32:52+01:00 mihanblog.com سایتهای برتر 2018-07-02T05:50:30+01:00 2018-07-02T05:50:30+01:00 tag:http://agsoft.ir/post/49 محسن فرپای adakit.iralmasshoping.ir     aliabad-samacollege.ir    persianissimo.ir       rashtcemetery.ir    kafetakhfif.ir          axnew.iriranmicronet.ir    astaraonline.ir    atenas.ir    ghorvehtvto.ir     concrete-day.irgreencard-pro.ir   varshahid.ir   fllowers313.ir     &
adakit.ir

almasshoping.ir     aliabad-samacollege.ir    persianissimo.ir       rashtcemetery.ir    kafetakhfif.ir          axnew.ir

iranmicronet.ir    astaraonline.ir    atenas.ir    ghorvehtvto.ir     concrete-day.ir


greencard-pro.ir   varshahid.ir   fllowers313.ir         polyethylenes.ir     boran-barzan.ir        chemaztapeh.ir

*************************************************************************

mersada.ir

omen-good.ir   3vom50.ir  biografi.ir        sog2.ir       binabli.ir        ehsan-hs.ir  kar-iran.ir  3vom50.ir  tehran-clinic.ir  

 tehran-clinic.ir  shomalefarda.ir  iranavang.ir   wikipeda.ir  ir-micro.ir

    itetc.ir  mbra-cbi.ir       14shams.ir     alborz-graphic.ir      downloaderha.ir   buyalumawallet.ir  takrit11.ir scne.ir
    
****************************************************************

radioftp.ir
  2facebook.ir fadjrtheater.ir roozcartoon.ir  iran-ach.ir
  krfn.ir  imys.ir   isfengday.ir  khz-ibto.ir     websepanta.ir    khsssh.ir
thaqib.ir  boukanpatogh.ir  fc-perspolisshomal.ir  host-ir.ir   perspolisshomal.ir   pterm.ir isarketab.ir  isrd.ir 


***********************************************************************

sokootestan.ir

  natering.ir  pelak001.ir
      
smsarena.ir  peykeshadi.ir   kalaghperes.ir  navaye-bitab.ir iranmdn.ir   management-research.ir   alamdarejebhe.ir

*********************************************************************

  3oo.ir  0nline2.ir  gibhost.ir  arashsalemi.ir  kartsharge.ir    
  
*************************************************************************
farpay.ir

jsic.ir  kam-rang.ir  mastertop.ir  mc22.ir  rikadl.ir  rmpweb.ir
    2cib.ir  agsoft.ir  cloobarya.ir  jabirproject.ir
 

***********************************************************************
smsbest.ir  1musik.ir  0pen.ir     asmane.ir        dram.ir

 asrejavanan.ir  buyshimmer.ir femalehours.ir arbbatarh.ir buy-best.ir

 ******************************************************************

bahalbaxx.ir  iranwebbase.ir pnn24.ir rao-co.ir   sisx.ir

*******************************************************************

adote.ir asnafkaraj.ir b8b.ir gorganblog.ir buyslim-patch.ir downloadmovies.ir e-fakhteh-a.ir
 
**********************************************************************
 Ansar83.ir  lovelykids.ir  mazinet.ir   galaxy-kids.ir  gilanjobs.ir   b-gharargah.ir
Bia2prozhe.ir  newsresan.ir     Yeganehcloob.ir  zibar.ir  Castledl.ir ddfsb.ir  Deckcha.ir

 
 
 

]]>
ثبت شرکت در قزوین 2018-06-30T08:17:17+01:00 2018-06-30T08:17:17+01:00 tag:http://agsoft.ir/post/48 محسن فرپای قزوین که به عنوان یکی از توسعه یافته ترین استان های ایران مطرح است دلایل زیادی برای این جایگاه دارد. این استان نه تنها در گلوگاه ارتباطی استان های شمالی و غربی کشور است و با پایتخت ایران یعنی تهران مجاورت دارد بلکه دارای شهرک های صنعتی زیاد و دانشگاه های مهم و بین المللی معتبری است که همه باعث این جایگاه برای این استان شده اند.البته موضوع پر اهمیت تر برای این جایگاه شناخت فرصت ها و بازار های مهم و مورد نیاز و حضور مردم و متخصصین این خطه در جایگاه حقوقی است. مردم قزوین اغلب با دیدگاه حقوقی و با ث قزوین که به عنوان یکی از توسعه یافته ترین استان های ایران مطرح است دلایل زیادی برای این جایگاه دارد. این استان نه تنها در گلوگاه ارتباطی استان های شمالی و غربی کشور است و با پایتخت ایران یعنی تهران مجاورت دارد بلکه دارای شهرک های صنعتی زیاد و دانشگاه های مهم و بین المللی معتبری است که همه باعث این جایگاه برای این استان شده اند.

البته موضوع پر اهمیت تر برای این جایگاه شناخت فرصت ها و بازار های مهم و مورد نیاز و حضور مردم و متخصصین این خطه در جایگاه حقوقی است. مردم قزوین اغلب با دیدگاه حقوقی و با ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری در تلاش هستند تا سهم بیشری در بازار کار به دست اورده و به سود و اعتبار بهتری دست پیدا کنند.

رویه ای که به نظر می رسد همچنان جایگاه خود را دارد و بسیاری از متخصصین این استان به دنبال داشتن شخصیت حقوقی برای انجام تجارت خود هستند. اما برای ثبت شرکت باید شناخت کافی از فضای بازار وجود داشته باشد  و موضوعات مورد نیاز به خوبی بررسی شوند و قالب شرکت به نحوی انتخاب شود که بتواند احتیاجات و خواشته های شما را پوشش دهد.

چه شرکت هایی را می تواند در قزوین به ثبت رساند؟

ثبت شرکت در استان قزوین هیچ محدودیتی ندارد . هر فرد با هر جایگاه اجتماعی که دارد می تواند موضوع مورد تخصص خود را در قالب یک شخصیت حقوقی دنبال کند تا ضمن برخورداری از اعتبار این شخصیت حقوقی از شرایط و امکانات شرکت ها بهتر بتواند استفاده و به منافع  و سود بیشتری هم دست یابد.

برای ثبت شرکت در قزوین می توان هر یک از موارد زیر را انتخاب کرد:

    ثبت شرکت سهامی عام: اگر موضوع شما کلان است و به سرمایه زیادی نیاز دارد شک نکنید که برترین قالب ثبت شرکت برای شما ثبت شرکت سهامی عام می باشد. در این نوع شرکت شما می توانید با فروش سهام در بورس و یا عرضه ان از طریق پذیره نویسی هر چقدر سرمایه نیاز داشته باشید فراهم نمایید. بیش از نیمی از سرمایه شرکت را مردم تادیه خواهند کرد. سرمایه به سهام مساوی تقسیم می شود و هر فرد نسبت به میزان سهام خود از سود و زیان شرکت بهره می برد.
    ثبت شرکت سهامی خاص: شرکت سهامی خاص برای موضوعات تخصصی تر ثبت می شود که نیاز به سرمایه کمتری دارد چرا که باید تمام سرمایه را خود شرکا تادیه نمایند. این شرکت ها محدودیتی ندارند و در هر موضوعی می توانند فعالیت داشته باشند. در این شرکت هم سرمایه بصورت سهام بین سهامداران تقسیم می شود و هر شخص به اندازه سهام خود از سود و زیان شرکت نصیب دارد.
    شرکت با مسئولیت محدود: اگر از مسئولیت واهمه دارید شرکت با مسئولیت محدود نه تنها شرایط محدودیت برای شما نخواهد داشت بلکه شما به اندازه سرمایه و یا اورده خود در شرکت مسئولیت بدهی های شرکت می شوید و البته به همان اندازه هم فقط سود از شرکت دریافت می کنید.
    شرکت تضامنی: نوعی شرکت اشخاص است که نفرات موسس ان باید اعتبار و وجهه زیادی داشته باشند. در این شرکت باید همه مسئولیت شرکت را بپذیرید و هیچ ربطی هم این موضوع به اورده و سرمایه شما نخواهد داشت. در واقع همه شرکا در این شرکت به اندازه کل شرکت ضامن شرکت هستند.
    شرکت نسبی: این نوع شرکت هم از نوع اشخاص است و ساختار ان تا حدود زیادی مثل شرکت تضامنی است. تفاوت اصلی این شرکت با شرکت تضامنی در این است که در این شرکت فرد ضامن فقط به اندازه اورده و دارایی خود ضمانت شرکت را عهده دار است. در این شرکت هم باید موسسین اعتبار زیادی داشته باشند.
    شرکت مختلط سهامی : از ترکیب شرکت سهامی با شرکت تضامنی این شرکت به وجود می اید . شرکا ضامن ، ضمانت کل شرکت و شرکا سهامی به اندازه سهام خود در شرکت مسئولیت دارند. در ضمن این شرکت ها به شکلی به ثبت می رسند که با شرکا متناسب با شخصیتی که در شرکت دارند و قوانین خاص خود برخورد می شود.
    شرکت مختلط غیر سهامی: این نوع شرکت هم از ترکیب شرکت تضامنی با شرکت با مسئولیت محدود ایجاد می شود . در این حالت ها شرکا ضامن بیشتر به دنبال تامین سرمایه خود با شرکا با مسئولیت محدود شراکت می کنند و عهده دار اغلب مسئولیت های شرکت هستند.
    شرکت تعاونی: وجود نیاز و خواسته ای در یک جامعه باعث به وجود امدن این شرکت ها می شود. در واقع عده ای با هم همفکری و شراکت می کنند تا نیازی را از یک جامعه خاص و یا عام مرتفع نمایند. شرکت های تعاونی می توانند برای تامین سرمایه خود از کمک های مالی سایر شرکت ها و یا دولت نیز بهره ببرند.
    موسسات غیر تجاری: اگر فعالیت شما تجاری و یا صنعتی نیست باید سمت شرکت های تجاری نروید. موسسات غیر تجاری شرایط خاص خود را دارند و برای فعالیت های غیر تجاری بسیار مناسب هستند. در موسسات غیر تجاری شما برای امور خیریه و اموزشی و ادبی و علمی فعالیت خواهید کرد.

حال که با انواع مختلف شرکت که می توانید در قزوین به ثبت برسانید باید برای فعالیت خود به دنبال امکانسنجی باشید. بسیاری از فعالیت ها و کسب و کار های قانونی نیاز به دریافت مجوز ندارند ولی برخی از انها هم باید با مجوز انجام شوند و چه بسا حتی در منطقه ای که شما نیاز به ثبت شرکت در موضوع خاصی دارید این مجوز از طرف سازمان مربوطه صادر نشود. پس بهتر است ابتدا مجوز خود را دریافت نمایید.

خوب برای ثبت شرکت چه کنید؟

هر چند خودتان می توانید اقدام به ثبت شرکت در شعبه اداره ثبت شرکت ها در استان قزوین بکنید ولی توصیه خود سازمان ثبت اسناد و املاک استفاده از دانش و تخصص شرکت ها و موسسات حقوقی ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری است. چرا که ثبت شرکت یک فعالیت فوق العاده تخصصی است و قرار است شما تا اخر در این شرکت و با این شخصیت کار کنید. پس بهتر است با تفکر هزینه کمتر مشکلات قانونی و حقوقی برای خود رقم نزنید. هر چند در کل هزینه افرادی که خودشان اقدام به ثبت شرکت می کنند از هزینه ای که برای وکیل و یا موسسه حقوقی پرداخت می کنند بیشتر خواهد شد. ]]>
اخذCEیاگواهینامه ایزو 2018-06-30T08:15:21+01:00 2018-06-30T08:15:21+01:00 tag:http://agsoft.ir/post/47 محسن فرپای امروزه موسسات، سازمانها و شرکتها در پی کسب روش هایی برای رقابت ، قدرت و بهینه سازی محصولات  و فعالیت های خود می باشند. از سوی دیگر مشتریان وقت و امکانات و در بعضی موارد علم لازم برای ارزیابی محصول خریداری شده را ندارند. بنابراین با نگاه به استانداردهای جهانی ( اخذ CE ) دنبال محصولانی مطابق با این استانداردها بوده و سپس اقدام به خرید کالا می کنند. نگرش جامعه اروپا نسبت به تجارت آزاد و حرکت آزادانه کالاها ، اروپا را بر آن داشت تا با تدوین یک راهنمای جدید راه تجارت آزاد را هموار نماید.اخذ گواه امروزه موسسات، سازمانها و شرکتها در پی کسب روش هایی برای رقابت ، قدرت و بهینه سازی محصولات  و فعالیت های خود می باشند. از سوی دیگر مشتریان وقت و امکانات و در بعضی موارد علم لازم برای ارزیابی محصول خریداری شده را ندارند. بنابراین با نگاه به استانداردهای جهانی ( اخذ CE ) دنبال محصولانی مطابق با این استانداردها بوده و سپس اقدام به خرید کالا می کنند. نگرش جامعه اروپا نسبت به تجارت آزاد و حرکت آزادانه کالاها ، اروپا را بر آن داشت تا با تدوین یک راهنمای جدید راه تجارت آزاد را هموار نماید.

اخذ گواهینامه CE که مخفف کلمات فرانسوی Conformité Européenne می باشد به منظور استاندارد سازی اجباری در بسیاری از محصولات تجاری و صنعتی که در منطقه اقتصادی اروپا تولید یا به فروش می رسند، ارائه شده است.نشان CE بر روی محصول تولید کننده تضمین می کند که محصول با الزامات ضروری دستورالعمل های ایزو منطبق بوده و فرآیند ساخت آن طبق استانداردهای جهانی انجام شده است . بنابراین محصولاتی که واجد این شرایط (استانداردهای CE) باشند قادر به دریافت این نشانه خواهند بود.

مزایای CE :

علامت یا نشان CE به عنوان یک سیستم پذیرفته شده جهت حصول اطمینان از کیفیت ، ایمنی و الزامات زیست محیطی به سرعت در حال گسترش در کلیه کشورها می باشد از این رو دریافت این گواهینامه برای تولید کنندگان بسیار حائز اهمیت است چرا که CE استاندارد اروپاست و در واقع گواهی تضمین کیفیت اروپا محسوب می شود که مورد قبول و تائید بسیاری از کشورهای دنیاست . بنابراین محصولاتی که این گواهینامه را دریافت کنند شانس بیش تری برای بازیابی و تصاحب بازارهای جهانی خواهند داشت.
نشان CE بر روی یک محصول مزایای زیر را دارد:

    محصول مورد نظر می تواند به صورت قانونی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا EU و منطقه تجاری آزاد اروپا به فروش برسد و جابجا شود.
    امکان صادرات محصول دارای این نشان به دیگر کشورها
    ایجاد اطمینان و آرامش در مصرف کننده و بازار خرده فروشی
    رعایت حقوق مصرف کننده گان
    مزیت رقابتی و تبلیغاتی گسترده
    نظر مثبت و رای اعتماد نهادهای قانونی
    سهولت شرکت در مناقصات بزرگ دولتی از جمله نفت،گاز و پتروشیمی

 چرا اخذ گواهینامه ایزو باعث افزایش سود شرکت ها می شود؟

اکثر کسب و کارها و تجارت ها در تلاش هستند تا مرغوب ترین محصولات را در اختیار مشتریان مصرف کنندگان خود قرار دهند. آنها سعی می کنند بهترین اقدامات تجاری را پیاده کنند، و با بهبود مستمر محصولات رضایت مشتری و تقاضای بازار را افزایش دهند.یکی از شناخته شده ترین روش ها برای تضمین وجود استانداردهای برتر در یک شرکت گواهینامه ایزو(CE) است. ایزو، سازمان بین المللی استاندارد، سازمان جهانی و متشکل از نمایندگان مختلف در کشورهای متعدد است. این سازمانها و نماینده ها برسر تدوین قوانین خاص برای چندین صنعت به توافق مشترک می رسند.

برخی از رایج ترین زمینه ها، گواهینامه های غذایی و ایمنی، مدیریت کیفیت، ایمنی و بهداشت و زیست محیطی هستند. برای مثال ایزو ۱۳۴۸۵ درمورد کیفیت تولید تجهیزات پزشکی تدوین شده، درحالی که ایزو ۲۲۰۰۰ به موضوع شناسایی و پیشگیری از بیماری های غذایی می پردازد.

 برخی از مزایای CE برای شرکت ها:

    مسئولیت پذیری

وقتی یک شرکت اقدام به اخذ گواهینامه ایزو می نماید، در واقع خود را نسبت به استانداردهای جهانی متعهد می سازد. یک ممیز کیفی معتبر به شرکت اعزام می شود، و بر اساس گواهینامه ی درخواستی، از بالا تا پائین به بازبینی پروسه های جاری شرکت می پردازد. اگر موارد خاصی با استانداردهای ایزو مطابق نباشند، باید پیش از صدور گواهینامه تغییر یابند. علاوه بر این یک ممیز بصورت دوره ای به بررسی شرکت خواهد پرداخت تا تضمین شود که شرکت از خط مشی های تعیین شده توسط گواهینامه ایزو پیروی می کند.

    کیفیت

مشتریان همواره انتظار بهترین را دارند، و با فرآیند گواهینامه ایزو، شرکت ها قادر به تحقق این انتظار هستند. برای مثال، در یک رستوران ایمنی غذا مهمترین موضوع است. بیماری های با منشا غذایی اغلب از کارگران مشغول در زنجیره غذایی آغاز می شود و سپس به مشتریان منتقل می شود. یک گواهینامه ایزو با وضع قواعد و راهکارهای سختگیرانه برای کیفیت خدمات غذایی بطور چشمگیری می تواند از خطر بروز چنین امری جلوگیری کند.

    بازار آزاد

گواهینامه های ایزو فرآیند ها را در بین کشورها استاندارد می سازند، این یعنی شرکت ها می توانند به معامله و تعامل باهم بپردازند، محصولات، ایده ها، و خدماتی که برای تجارتشان سودمند است را به اشتراک بگذارند، بعد از آن تا زمانی که تولید کننده دارای گواهینامه ایزو باشد مشتریان در هر کشوری به محصولات معتبر جهانی و با کیفیت دسترسی خواهند داشت.

گواهینامه ایزو در تمام حوزه ها، از طراحی گرفته تا تولید به شرکت سود می رساند، و هر بخش از پروسه را کارآمد و ایمن می سازد. با کمک این گواهینامه ها، تجارت ها اعتبار بیشتری کسب می کنند و میزان سودآوری خود را افزایش می دهند.

مراحل دستیابی به گواهی آرم CE به شرح زیر می باشد:
۱- انتخاب دایرکتیو محصول
۲- تعیین استانداردهای هماهنگ یا همگون شده اروپا
۳- بررسی خطرات و انتخاب روش ارزیابی مناسب
۴- اعمال استانداردها یا مقررات فنی
۵- گردآوری مدارک فنی Technical File و گزارش تست Test report
۶- گواهی انطباق با الزامات CE
۷- ارزیابی تطابق توسط مؤسسات بازرسی کننده Notify Body برای محصولات
۸- الصاق نشان CE
 
]]>
ثبت علامت تجاری لوازم خانه 2018-06-30T08:14:24+01:00 2018-06-30T08:14:24+01:00 tag:http://agsoft.ir/post/46 محسن فرپای  علامت تجاری یا علامت صنعتی، علامتی است که برای معرفی و مشخص کردن کالاها و محصولات به کار می رود. علامت تجاری و صنعتی، امروزه از لحاظ اقتصادی و بازاریابی، دارای اهمیت زیاد است و خریداران و مصرف کنندگان با توجه به علائم مزبور، به انتخاب و خرید مبادرت می کنند. علامت تجاری برای معرفی و جهت تمییز و تشخیص همه انواع کالاها و محصولاتی که به وسیله یک تاجر یا یک کارخانه عرضه یا تهیه می شود، مورد استفاده قرار می گیرد. علائم تجاری را می توان به انواع ذیل تقسیم نمود :- علائم مربوط به محصو
- علائم مربوط به محصولات :
اصولاَ علامت برای امتیاز و تشخیص محصول است و علائم مربوط به محصولات علائمی هستند که باعث تمییز محصولات مختلف از یکدیگر می گردند مانند ژیلت که برای شناسایی تیغ استعمال می شود.
- علائم فردی :
علائمی هستند که متعلق به یک شخص حقیقی یا حقوقی می باشند و برای تشخیص و تمایز محصول یک موسسه به کار می رند مانند ژیلت ، فرد ، آزمایش ، پیرایش و غیره
- علائم عمومی یا جمعی :
علائمی هستند که برای تشخیص و امتیاز محصولات عده ای از ارباب حرف یا ساکنین محل معینی به کار می روند. مانند سولینگن که برای تشخیص و امتیاز محصولات تتفولادی ناحیه معینی از آلمان به کار می رود. این نوع علائم مختص کارخانجات و صنعتگران و تولیدکندگان می باشد که در آن ناحیه بخصوص فعالیت می کنند یا عضو اتحادیه ای می باشند که به ساخت اجناس مزبور مبادرت می ورزند.
- علائم ساده :
علائمی هستند که فقط از یک قسمت مشخص تشکیل شده اند مانند یک کلمه یا یک یا چند زقم یا حرف یا یک نقش یا تصویر مانند آزمایش یا یک شکل عقاب.
- علائم مرکب :
علائمی هستند که از ترکیب چند جزء تشکیل شده است و دارای علاماتی مرکب از کلمه و نقش و تصویر می باشند یا برچسب هایی که بر روی محصولات الصاق می شود.
- علائم کتبی :
علائمی هستند که می توان آن ها را نوشت مانند نام اشخاص حقیقی یا حقوقی به شرط آنکه وجه امتیازی با سایر سامی داشته باشد.
- علائم تصویری :
علائمی هستند که دارای شکل و تصویر مخصوصی می باشند مانند :
- مدال ها که در روی اجناس گذارده می شوند یا حک می گردند.
- برچسب که عبارت است از ترکیب نوشته و تصویرهای مختلف .
- مناظر طبیعی یا ساختمان های عمومی .
- رنگ های مختلف به شرط آنکه رنگ های ساده و معمولی نبوده و ترکیب جدیدی باشند.
به موجب ماده 5 قانون ثبت علائم و اختراعات مصوب سال 1310 علائم تجاری غیرقابل ثبت عبارتند از :
1- علائم دولتی، مملکتی و رسمی ؛ مثل آرم جمهوری اسلامی ایران ، آرم هلال احمر و ...
2- علائم منافی نظم یا عفت عمومی
3- علائمی که عنوان یا اسم عمومی و مورد استفاده همگانی باشند؛ مانند پارچه ، ماشین و ...
4- علائمی که قبلاَ به ثبت رسیده اند.
5- عبارات یا کلماتی که به نوعی انتساب به سازمان ها یا مقامات رسمی ایران را تداعی یا القاء نمایند؛ از قبیل به کاربردن کلماتی مانند انقلابی یا دولتی.
تذکر این مطلب لازم است که ، " نام های عام محصولات یا اسامی جغرافیایی، که خریدار را نسبت به مبدا و کیفیت محصولات گمراه کند، علامت مشخصه تجاری محسوب نمی شود ".

    ثبت علامت تجاری لوازم خانه

ثبت علامت تجاری و یا حتی اصولاَ داشتن علامت تجاری، الزامی نیست. یعنی افراد مختارند که برای کالا یا محصولی، علامتی اختیار کنند یا آن را بدون علامت خاصی، عرضه نمایند و اگر علامتی را برای کالا یا محصولی انتخاب کردند، ملزم به ثبت آن نیستند و می توانند آن را بدون ثبت، مورد استفاده قرار دهند. قانون ثبت علائم و اختراعات در این مورد می گوید " داشتن علامت تجاری اختیاری است، مگر در مواردی که دولت آن را الزامی قرار دهد ".
بنابراین صاحبان کالا یا محصول، جز در مواردی که دولت ثبت علامت تجاری را الزامی می کند، مجبور به ثبت آن نیستند. لیکن حق انحصاری علامت، برای آن ها در صورتی امکان پذیر است که آن را به ثبت داده باشند. بدین ترتیب، اشخاصی که علامت تجاری مورد استفاده خود را ثبت نکرده باشند، قانوناَ نمی توانند از استفاده اشخاص دیگر از آن علامت، جلوگیری کنند.
شایان ذکر است، مرجع ثبت علائم تجاری و اختراعات ، " اداره کل مالکیت صنعتی " است. ثبت کلیه علائم مزبور و اختراعات فقط در همین اداره به عمل می آید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت علامت تجاری :
1- اظهارنامه ثبت علامت تجاری
2- نسخه اصلی یا رونوشت گواهی شده وکالتنامه ، در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی به عمل آید.
3- ارائه ده نمونه از علامت به صورت گرافیکی که با علامت الصاق شده روی اظهارنامه یکسان بوده و ابعاد آن حداکثر 10 در 10 سانتی متر باشد.اگر ارائه علامت به صورت گرافیکی نباشد ده نمونه از کپی یا تصویر علامت حداکثر در همین ابعاد و به نحوی که مرجع ثبت مناسب تشخیص دهد،ارائه خواهد شد.
درخواست کننده باید بر روی هر اظهارنامه یک نمونه از علامت را الصاق و آن را امضاء نماید . نمونه سوم در موقع ثبت بر روی صفحه مربوطه در دفتر ثبت و نمونه چهارم بر روی تصدیق ثبت الصاق می شود. علاماتی که برجسته یا گود در روی شیی ء نشان داده می شود بر روی کاغذ نفش خواهد شد. ابعاد نمونه نباید از ده سانتیمتر از هر طرف تجاوز کند.
بر روی هر نمونه الصاق شده به طریق بالا مهر شعبه ثبت شرکت ها و علایم تجاری و اختراعات زده می شود به طریقی که یک قسمت از مهر بر روی نمونه و قسمت دیگر بررو.ی صفحه قرار گیرد.
چنانچه مرجع ثبت نمونه علامت ارائه شده را مناسب تشخیص ندهد، تسلیم نمونه مناسب را درخواست می نماید.در هر حال،علامت باید به همان نحو که درخواست و ثبت می شود استعمال گردد.
4- در صورت سه بعدی بودن علامت،ارائه علامت به صورت نمونه های گرافیکی یا تصویر دو بعدی روی برگه به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد که همان علامت سه بعدی را تشکیل دهند،الزامی است.
5- مدارک مربوط به حق تقدم که باید همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف 15 روز از آن تاریخ تسلیم شود.
6- ارائه مدارک دال بر فعالیت در حوزه ذی ربط بنا به تشخیص مرجع ثبت.
7- نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و ارائه گواهی مقام صلاحیتدار،اتحادیه یا دستگاه مرتبط،در صورتی که ثبت علامت جمعی مورد درخواست باشد.
8- مدارک مثبت هویت متقاضی
9- رسید مربوط به پرداخت هزینه های قانونی
10- مدارک نمایندگی قانونی،در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی به عمل آید.
هر گاه علامت ثبت شده، ظرف سه سال از تاریخ ثبت آن، از طرف صاحب علامت یا قائم مقام یا نماینده قانونی او، بدون عذر موجه، مورد استفاده تجاری در ایران یا در خارجه قرار نگیرد، هر ذی نفعی می تواند ابطال آن را از دادگاه درخواست نماید.
شایان ذکر است، موسسات تجاری، صنعتی و کشاورزی ثبت شده در خارج از کشور نیز بر اساس ماده ( 4 ) قانون ثبت علائم و اختراعات به شرط رعایت موارد

ذیل می توانند از مزایای این قانون بهره مند گردند :
1) علائم تجاری خود را به موجب مقررات این قانون در ایران به ثبت برسانند.
2) کشور محل اقامت موسسه یا شرکت مذکور، به موجب عهدنامه و یا قوانین داخلی خود از علائم تجاری ایران حمایت کند. 
]]>
ثبت برند دمنوش گیاهی 2018-06-30T08:12:48+01:00 2018-06-30T08:12:48+01:00 tag:http://agsoft.ir/post/45 محسن فرپای دمنوش، نوعی نوشیدنی است که از دم کردن یک یا چند گیاه با آب گرم یا جوش به دست می آید. از آنجاییکه امروزه دمنوش های گیاهی مورد استقبال و مصرف بسیاری از خانواده ها قرار گرفته است، برندهای متعدی در این زمینه وجود دارد که با ثبت این برندها، می توان از عرضه ی کالاهای مشابه توسط اشخاص ثالث تحت علائم تجاری که عین یا به طریق گمراه کننده ای مشابه علامت تجاری دیگری هستند جلوگیری به عمل آورد و مانع از سوء استفاده متقلبان شد.به موجب تبصره 1 قانون ثبت علایم تجاری و اختراعات مصوب اول تیرماه 1310 ثبت علامت در ا
به موجب تبصره 1 قانون ثبت علایم تجاری و اختراعات مصوب اول تیرماه 1310 ثبت علامت در ایران اختیاری است مگر در مواردی که دولت آن را الزامی قرار دهد ولی ماده 2 اضافه می کند : " حق استعمال انحصاری علامت تجاری فقط برای کسی شناخته خواهد شد که علامت خود را به ثبت رسانیده باشد ".
بنابراین موسسات تجاری جز در مواردی که دولت آن را الزامی کند، اجباری به ثبت علامت تجاری ندارند. تصویب نامه ای که در اردیبهشت ماه 1328 به تصویب هیئت وزیران رسیده است ثبت علامات مربوط به اجناس دارویی و طبی و مواد غذایی را که ذیلاَ شرح داده می شود اجباری نموده است :
الف- داروهای اختصاصی ( اسپسالیته ) مورد استعمال طبی یا بیطاری که با نسخه پرشک یا بدون آن مصرف می شود.
ب- مواد غذایی که در لفاف و یا ظروف و به اسم مشخصی باشند مانند کنسرو مواد غذایی، آردهای مخصوص ، چای های مختلف ، کاکائو ، شکلات ، آب نبات ، پنیر ، شیر ، مربا ، ترشی ، کره و روغن های مختلف و غیره.
ج- آب های معدنی یا گازدار، شربی ، آب های میوه و انواع نوشابه ها که در تحت اسم و ظروف مشخصی به معرض فروش گذارده می شود.
د- لوازم آرایش و وجاهت که برای استعمال مستقیم بر روی بدن انسان به کار می رود. مانند صابون، خمیر ، محلول ، عطریات و ادوکلن و غیره.

    مدارک لازم جهت ثبت برند دمنوش گیاهی

1- اظهارنامه ثبت برند در 3 نسخه
2- نسخه اصلی یا رونوشت گواهی شده وکالتنامه ، در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی به عمل آید.
3- ارائه ده نمونه از علامت به صورت گرافیکی که با علامت الصاق شده روی اظهارنامه یکسان بوده و ابعاد آن حداکثر 10 در 10 سانتی متر باشد.اگر ارائه علامت به صورت گرافیکی نباشد ده نمونه از کپی یا تصویر علامت حداکثر در همین ابعاد و به نحوی که مرجع ثبت مناسب تشخیص دهد،ارائه خواهد شد.
4- در صورت سه بعدی بودن علامت،ارائه علامت به صورت نمونه های گرافیکی یا تصویر دو بعدی روی برگه به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد که همان علامت سه بعدی را تشکیل دهند،الزامی است.
5- مدارک مربوط به حق تقدم که باید همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف 15 روز از آن تاریخ تسلیم شود.
6- ارائه مدارک دال بر فعالیت در حوزه ذی ربط بنا به تشخیص مرجع ثبت.
7- نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و ارائه گواهی مقام صلاحیتدار،اتحادیه یا دستگاه مرتبط،در صورتی که ثبت علامت جمعی مورد درخواست باشد.
8- مدارک مثبت هویت متقاضی
9- رسید مربوط به پرداخت هزینه های قانونی
10- مدارک نمایندگی قانونی،در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی به عمل آید.
لازم به ذکر است ، چنانچه برند لاتین باشد یا ریشه عربی داشته باشد باید کارت بازرگانی داشته باشید.

    مراحل ثبت برند دمنوش گیاهی

اولین اقدام جهت ثبت برند ، انتخاب نام برند است. شایان ذکر است، متقاضیان عزیز در صورت نیاز به هر گونه مشاوره در این زمینه ، می توانند با همکاران ما در ثبت شرکت کیا تماس حاصل فرمایند. کارشناسان زبده ی ما ، از طریق مشاوره تخصصی رایگان شما عزیزان را راهنمایی خواهند نمود.
در انتخاب نام برند، به نکات ذیل توجه فرمایید :
- برند، باید از خلاقیت و نوآوری برخوردار بوده و تکراری نباشد.
- برند باید بنحوی طراحی، ترسیم  و تعیین می شود که موجب خطا، اشتباه، فریب و گمراهی مخاطب و مشاهده کننده نگردد.
پس از انتخاب نام برند، مراحل ثبت برند عبارت است از :
- تکمیل فرم مربوطه در سامانه اداره مالکیت معنوی به نشانی http://iripo.ssaa.ir 
- دریافت رمز اظهارنامه و کد پیگری
_ بررسی اولیه  توسط کارشناس مربوطه بعد از واریز هزینه اظهارنامه پرونده. ( پس از تکمیل اطلاعات در سامانه پاسخ اداره ممکن است یکی از سه وضعیت اخطار نقص /  رد پرونده / آگهی نوبت اول باشد. در حالت آگهی نوبت اول یعنی اشکالی در اطلاعات وارد شده وجود نداشته و می بایست نسبت به ارائه مدارک اقدام نمایید. )
- ارائه مدارک به اداره مالکیت معنوی
- پرداخت هزینه روزنامه رسمی اول
در صورتی که تا سی روز پس از انتشار آگهی نسبت به علامت مورد تقاضا اعتراضی به عمل نیاید می توان نسبت به آگهی نوبت دوم اقدام نمود.
شایان ذکر است، علامات تجاری که به ثبت می رسند تا مدت ده سال از تاریخ تنظیم اظهارنامه ، اعتبار ثبت دارند. با تقاضای مجدد صاحب علامت در پایان مدت، مجدداَ برای ده سال دیگر به حالت انحصاری باقی می مانند. ( در صورت عدم درخواست تمدید ثبت ظرف مهلت یاد شده، امکان درخواست آن ظرف مهلت 6 ماه پس از پایان اعتبار ثبت علامت ، با پرداخت جریمه تاخیر به میزان نصف هزینه ثبت علامت وجود دارد ، والا ثبت علامت از درجه اعتبار ساقط خواهد شد . )
]]>
ثبت طرح صنعتی در شهرک های صنعتی 2018-06-30T08:11:32+01:00 2018-06-30T08:11:32+01:00 tag:http://agsoft.ir/post/44 محسن فرپای شهرک صنعتی مکانی است که در راستای توسعه صنعتی  و تمرکز تولیدات صنعتی در یک جامعه ایجاد می شود. این شهرک ها باید در حداقل فاصله 20 کیلومتری از مرکز شهر ها قرار داشته باشند. هدف دولت ها از ایجاد شهرک صنعتی در خارج از شهر ها دور کردن تاثیرات منفی تولیدات و صنایع بر ساکنین شهری و کم کردن الایندگی و همچنین دسترسی راحت تر به مسیر حمل و نقل جاده ای و با بار ترافیکی کمتر است.شهرک های صنعتی در توسعه صنایع و تولیدات کشور نقش بسیار مهمی دارند و در اغلب موارد منشا ابداعات و اختراعات زیادی بوده اند. به شهرک صنعتی مکانی است که در راستای توسعه صنعتی  و تمرکز تولیدات صنعتی در یک جامعه ایجاد می شود. این شهرک ها باید در حداقل فاصله 20 کیلومتری از مرکز شهر ها قرار داشته باشند. هدف دولت ها از ایجاد شهرک صنعتی در خارج از شهر ها دور کردن تاثیرات منفی تولیدات و صنایع بر ساکنین شهری و کم کردن الایندگی و همچنین دسترسی راحت تر به مسیر حمل و نقل جاده ای و با بار ترافیکی کمتر است.

شهرک های صنعتی در توسعه صنایع و تولیدات کشور نقش بسیار مهمی دارند و در اغلب موارد منشا ابداعات و اختراعات زیادی بوده اند. به عنوان مثال اغلب طرح های صنعتی در راستای ایجاد جریانات بهتر و جذب مشتری و بازار بیشتر در شهرک های صنعتی به وجود می آیند. این طرح های صنعتی برای فروش بیشتر شرکت ها  و تولیدی های حقیقی و حقوقی بسیار تاثیر گذار هستند و در بسیاری از موارد باعث سهولت و بهتر شدن امر تولیدات و روان تر شدن یک فعالیت صنعتی هم می شوند.

طرح صنعتی چیست؟

طرح صنعتی ظاهر یک تولید و یا قطعه و ابزار صنعتی و یا مصرفی را می گویند خارج از اینکه چه تاثیری در تولید و یا فرایند تولید دارد و صرفا زیبایی و نمای بیرونی و ظاهری یک محصول مد نظر قرار می گیرد. به همین دلیل نباید با اختراع و یا برند و علامت تجاری اشتباه برداشت شود.

برند یا علامت تجاری نماد و نشان تجاری شرکت ها  و افراد حقیقی مختلف برای کسب و کار های انها می باشد و بر روی محصولات و سربرگ و اسناد شرکت قرار می گیرد ، اختراع هر گونه تغییر در تکنولوژی و ابعاد و فعالیت یک ماشین و یا تولیدی است که شکلی که بتواند به بهتر شدن و راحت تر شدن کار کمک بکند. اما طرح صنعتی تنها ظاهر یک محصول است.

چه موقع می تواند طرح صنعتی را ثبت کرد؟

تمام طرح هایی که تازه باشند و قبلا نمونه ای از انها در جای دیگری کشف نشده باشد قابلیت ثبت و حمایت دارند. الگو برداری و کپی برداری از یک محصول ولا اینکه خارجی باشد نمی تواند مشمول قانون ثبت طرح صنعتی باشد. از این رو باید طرح از خود شما باشد و با دیدگاه خود شما و بدون تلاش برای نمونه پذیری و الگو برداری ارائه شده باشد.

چه کسانی می توانند طرح صنعتی را ثبت کنند؟

طرح صنعتی محدودیتی ندارد. در همه انواع صنایع چه صنعتی باشند و چه دستی ، چه در حوزه تکنولوژی های تولیدی و در راستای خدمات تولیدی باشند و چه در حوزه مصرفی و برای جلب توجه مصرف کنندگان باشند می توانند در صورت منحصر به فرد بودن به ثبت برسند.

به همین دلیل هر فردی در هر سمت و جایگاهی می تواند برای تولیدات خود و محصولات خود طرح صنعتی جدیدی داشته باشند. وجود طرح های صنعتی متناوب در یک شهرک صنعتی نشان از پیش تازی و توسعه ان شهرک صنعتی و رقابت سالم در بین انها دارد.

چرا باید طرح صنعتی در شهرک های صنعتی به ثبت برسد؟

شهرک های صنعتی مرکز رقابت های صنعتی و توسعه و تعالی صنایع و تولیدات کشور هستند. تمرکز در حوزه تولیدات و ارائه خدمات و جلب توجه مشتریان بسیار بالا است. اگر طرح صنعتی شما ثبت نشود به راحتی توسط دوستان و رقبا شما کپی برداری خواهد شد و تمام تلاش شما از بین خواهد رفت. طرح های جدید صنعتی حق خود شما هستند و دیگران نباید بتوانند از انها به نفع خود استفاده کنند.

از این رو ثبت طرح صنعتی در شهرک های صنعتی به شما نه تنها یک برگ برنده خواهد داد تا مشتری بیشتر و بازار بهتری به دست بیاورید بلکه خیال شما را از سوء استفاده های احتمالی و کپی برداری و ... اسوده خواهد کرد و حتی در صورت مشاهده این موضوع به راحتی می توانید از مراجع قضایی برای جلوگیری از این موضوع و طلب خسارت اقدام نمایید.

برای ثبت طرح صنعتی در شهرک های صنعتی چه باید کرد؟

ثبت طرح صنعتی در ایران در تهران و در اداره ثبت مالکیت صنعتی انجام می شود. این اداره در جایی دیگر از ایران نمایندگی و شعبه دیگری ندارد. وقتی شما طرحی صنعتی را ایجاد می کنید در اولین اقدام باید یک مشاور خبره را به وکالت خود در موسسه حقوقی ویونا انتخاب کنید. مشاوران ما اظهارنامه ثبت طرح صنعتی و سایر مستندات را برای شما اماده خواهند کرد و مطابق با ایین نامه ها و قوانین تجاری ایران طرح صنعتی شما را ظرف مدت نهایتا 3 ماه به ثبت خواهند رساند. ]]>
استاندارد ملی ایران چیست و شرایط آن چگونه است؟ 2018-06-30T08:07:51+01:00 2018-06-30T08:07:51+01:00 tag:http://agsoft.ir/post/43 محسن فرپای   استاندارد ملی ایراناستاندارد (Standard) به معنی نظم و قاعده, قانون و مفاهیم می‌باشد.سازمان اداره استاندارد ملی ایران به عنوان متولی بازرسی فنی و کیفی کالاهای ایرانی  وظیفه تدوین استانداردهای ملی ایران ISIRI را دارا می باشد. بیش از ۲۶۰۰۰ استاندارد ملی در کشور از ابتدای شروع به کار اداره استاندارد ایران تا تاریخ مارس ۲۰۱۵ تدوین شده است لیکن در نظر داشته باشید استاندارد ملی ایران برای تمامی محصولات در اداره استاندارد ایران تدوین نشده است . استانداردهای ملی ویژگی‌های لازم در تولید یک فرآ   استاندارد ملی ایران

استاندارد (Standard) به معنی نظم و قاعده, قانون و مفاهیم می‌باشد.سازمان اداره استاندارد ملی ایران به عنوان متولی بازرسی فنی و کیفی کالاهای ایرانی  وظیفه تدوین استانداردهای ملی ایران ISIRI را دارا می باشد. بیش از ۲۶۰۰۰ استاندارد ملی در کشور از ابتدای شروع به کار اداره استاندارد ایران تا تاریخ مارس ۲۰۱۵ تدوین شده است لیکن در نظر داشته باشید استاندارد ملی ایران برای تمامی محصولات در اداره استاندارد ایران تدوین نشده است . استانداردهای ملی ویژگی‌های لازم در تولید یک فرآورده یا انجام یک خدمت را مشخص می‌نمایند و در صورت وجود استاندارد برای محصول این استاندارد می تواند تشویقی و یا اجباری باشد.

استاندارد ملی اجباری:

تولید کنندگانی که محصولات و تولیدات آنها دارای استاندارد ملی اجباری در ایران می باشد مانند بتن،شیرآلات بهداشتی،شیرآلات ساختمانی، مواد غذایی و ….. می بایست نسبت به اجرا و اخذ استاندارد ملی ایران اقدام کرده و نشان استاندارد ملی ایران را بر روی محصول و بسته بندی خود به نحوی قرار دهند تا این اطمینان حاصل گردد که از طرف مصرف کننده دیده خواهد شد.بدیهی است تولید  محصولاتی که  استاندارد ملی آن محصول در ایران اجباری بوده و آن تولید کننده اقدام به دریافت نشان استاندارد ننموده اند ،غیر قانونی و غیر مجاز بوده و می باست برای ادامه کار و بقا در بازار ، اقدام به اخذ استاندارد ملی ایران برای تولیدات خود بنماید.همچنین در زمینه صادرات کالا به خارج از کشور،محصولاتی که استاندارد ملی ایران برای آنان اجباری محسوب می گردد بر اساس قوانین گمرک جمهوری اسلامی ایران می بایست جهت صادرات اقدام به اخذ استاندارد ملی ایران نمایند و این امر برای آنها اجباری می باشد.

استاندارد تشویقی:

اما موارد دیگری از محصولات که استاندارد ملی آنان به تازگی تهیه گردیده و یا هنوز این استاندارد رای کافی برای تصویب اجباری بودن را اخذ ننموده است به عنوان استاندارد ملی تشویقی شناخته و محسوب می گردند که تولید کنندگان این کالاها می توانند در صورت تمایل از اقدام برای دریافت نشان استاندارد ملی ایران صرف نظر بنمایند.بدیهی است تولید محصولاتی که استاندارد ملی آنان تشویقی می باشد بدون اخذ نشان استاندارد ملی ایران غیر قانونی نبوده و مانعی نخواهد داشت.

 موارد مهم پیش نیازی دراخذ نشان استاندارد ملی ایران:


۱- موارد حقوقی ثبت سازمان

۲-مجوز تولید سازمان از وزارت صنعت و یا اتاق بازرگانی و یا اتحادیه صنف

۳-ثبت لوگوی سازمان

۴-کد اقتصادی سازمان

۵- دریافت ایران کد

۶-تجهیز آزمایشگاه سازمان

۷-وجود بازرس کنترل کیفیت در سازمان،تایید صلاحیت شده از اداره استاندارد ملی ایران
مدارک لازم برای دریافت علامت استاندارد ملی ایران:

تکمیل فرم درخواست صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد
تصویر برابر اصل شده آگهی ثبت واحد تولیدی خدماتی در روزنامه رسمی کشور
تصویر برابر اصل شده آگهی آخرین تغییرات در روزنامه رسمی کشور
تصویر برابر اصل شده پروانه تاسیس/ بهره برداری/ پروانه فعالیت از مراجع قانونی (وزارتخانه، سازمان امور صنفی) همراه با رونوشت آخرین تغییرات (پروانه تأسیس در بدو امر و برای تشکیل پرونده دریافت می شود و تا زمان تشکیل کمیته علائم پروانه بهره برداری بایستی ارائه شود)
تصویر برابر اصل شده آگهی رسمی ثبت نام یا علامت تجاری محصول در روزنامه رسمی کشور در طبقه فرآورده مورد نظر
ارائه مدارک مرتبط با نام تجاری واحد تولیدی یا خدماتی (در صورت استفاده از آنها)
ارائه مدارک و مستندات زیر در صورت وجود:
تصویر پروانه کاربرد علامت استاندارد معتبر حداقل برای یکی دیگر از محصولات.
تصویر گواهینامه استقرار سیستم مدیریت کیفیت ۹۰۰۱ ISO، صادر شده توسط موسسات گواهی کننده تأیید صلاحیت شده از طرف نظام تأیید صلاحیت ایران و یا HACCP ISO2200 .
ارائه مدرک مبنی بر دارا بودن “ایران کد” از وزارت بازرگانی برای محصول مورد درخواست (در موارد خاص که وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایران کد را برای محصولی تخصیص نداده باشد، با ارائه تأییدیه آن وزارتخانه، این بند کاربرد ندارد).
فرم تکمیل شده پرسش نامه اطلاعات فنی با تایید مدیر عامل شرکت یا مالک واحد تولیدی
ارائه مدرک مبنی بر دارا بودن آزمایشگاه کنترل کیفیت اختصاصی ( با حداقل تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی لازم برای آزمون‌های مورد نیاز مطابق الزامات مندرج استاندارد ملی مربوطه، جهت کنترل مواد اولیه و محصول نهایی)
معرفی مسئول کنترل کیفیت واجد شرایط که مراحل تایید صلاحیت وی از طریق انجمن مسئولین کنترل کیفیت پیگیری شود (مسئول کنترل کیفیت توسط اداره کل استاندارد معرفی می‌شود) و یا گواهینامه معتبر مدیر یا مسئول کنترل کیفیت تایید شده توسط مؤسسه
نمودار فرآیند تولید(OPC)
شمای نحوه استقرار دستگاه ها در خط تولید (Lay out)
پرداخت کارمزد خدماتی مرتبط با صدور پروانه توسط واحد متقاضی و اخذ تاییدیه مکتوب از مسئول امور مالی اداره کل استان
نتایج آزمون ماهیانه واحد تولیدی در فرمت مورد تایید اداره کل استاندارد که نمونه برداری‌ها در آنها مشخص شده باشد.
گواهی کالیبراسیون وسایل و تجهیزات آزمایشگاهی

 مراحل اخذ استاندارد ملی ایران

    تکمیل فرم‌های مربوط به اخذ استاندارد ملی


فرم‌های اعلام‌شده از طرف اداره استاندارد، باید توسط سازمان متقاضی اخذ علامت استاندارد ملی، تکمیل شود این فرم‌های شامل اطلاعات عمومی و اطلاعات فنی در خصوص محصولات و خدمات و مجوزهای سازمان متقاضی می‌باشد.

    تعیین مسئول کنترل کیفیت

مسئول کنترل کیفیت باید مطابق با شرایط احراز تعیین‌شده از طرف اداره استاندارد، تعیین شود و مشخصات مسئول کنترل کیفیت به همراه مدارک مربوطه به اداره استاندارد اعلام شود.

    مجوزهای قانونی

تمامی اطلاعات مربوط به مجوزهای قانونی باید به اداره استاندارد ارائه شود این مجوزها می‌تواند شامل  :
–   آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی و آخرین تغییرات آن
–   تصویر پروانه معتبر تأسیس یا مجوز فعالیت
–   ارائه مدارک مبنی بر دارا بودن کد ملی ” ایران کد ” از وزارت بازرگانی

    مستندسازی استاندارد ملی

مستندات و فرم‌های موردنیاز جهت استانداردسازی محصولات و خدمات با توجه الزامات استاندارد ملی مربوطه باید در سازمان تدوین شود.
مستندات استانداردسازی محصولات و خدمات براجرای فرآیند تحقق محصولات و خدمات و نحوه کنترل و نظارت برآنها تأکید دارد در مستندسازی استاندارد ملی ایران می‌توان از استاندارد ایزو ۹۰۰۱ نیز کمک گرفت.
در صورتی که سازمان سیستم مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱ را استقرار داده و گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ را اخذ نموده است باید تصویر گواهینامه ایزو معتبر بااعتبار از مراجع ملی و بین المللی به اداره استاندارد ارسال شود.

    مستندات مربوط به آزمون محصول یا خدمات

مدارکی مبنی بر وجود آزمایشگاه تخصصی در سازمان متقاضی یا قرارداد یکساله با آزمایشگاه باید به اداره استاندارد ارائه شود.

    اجرای مستندات  مربوطه

مستندات استاندارد ملی ایران، که در مرحله ۴ تهیه‌شده، در این مرحله اجرا می‌شود. مهم‌ترین مستنداتی که باید اجراء شوند:
–   فرم‌های بازرسی و کنترل کیفیت
–   ثبت نتایج آزمایش محصول یا خدمات
–   کالیبراسیون تجهیزات اندازه‌گیری
–   نظرسنجی از مشتریان
–   رسیدگی به شکایت مشتری

    ارزیابی محصول و خدمات

سیستم کنترل کیفیت طرحریزی شده، توسط کارشناس استاندارد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. و نمونه محصولات نیز جهت بررسی به آزمایشگاه موردتأیید اداره استاندارد ارائه می‌شود.
اخذ  نهایی پروانه کاربرد استاندارد ملی تشویقی یا اجباری
درصورتی‌که تمامی مراحل فوق اجراء شده و نمونه‌های محصول و خدمات در آزمایشگاه مورد تأیید اداره استاندارد، با الزامات مشخص‌شده منطبق باشد، پروانه استاندارد ملی سازمان متقاضی صادر می‌شود.

 

 

]]>
منظور از سهم سرمایه ای و سهم منفعتی چیست ؟ 2018-06-30T08:06:02+01:00 2018-06-30T08:06:02+01:00 tag:http://agsoft.ir/post/42 محسن فرپای همانطور که می دانیم، شرکت زمانی تحقق پیدا می کند که دارای سرمایه ای باشد و سرمایه هر شرکت سهامی به قطعاتی تقسیم می گردد که هر یک را یک سهم می نامند. در این باره، ماده 24 قانون تجارت می گوید " سهم قسمتی است از سرمایه شرکت سهامی که مشخصه میزان مشارکت و تعهدات و منافع صاحب آن در شرکت سهامی می باشد..." و در سایر شرکت ها سهم هر شریک را سهم الشرکه هم می گویند ولی در شرکت سهامی فقط به لفظ سهم بسنده می کنند.لایحه اصلاحی در ماده 29 ق.ت حداکثر قیمت اسمی سهم را در شرکت سهامی عام 10 هزار ریال تعیین کرده اما

لایحه اصلاحی در ماده 29 ق.ت حداکثر قیمت اسمی سهم را در شرکت سهامی عام 10 هزار ریال تعیین کرده اما برای شرکت سهامی خاص اقل و اکثری مشخص نشده است. در ورقه سهم حتماَ باید نکات مندرج در ماده 26 ل.ا.ق.ت قید گردد.
سهم برای آنکه قابل خرید و فروش و معامله باشد، باید صادر شده و به موجب سندی به صاحب آن داده شود. سهم معمولاَ به وسیله برگ های کاغذی که دارای مشخصات و علائم مخصوصی می باشند، مشخص می گردد تا آنکه به سهولت قابل تقلید و جعل نباشند و شرکتی که آن را صادر می کند باید ذیل آن را امضاء کند. راجع به مطالبی که روی ورقه سهم باید ذکر شود قانون تجارت ایران ساکت است، ولی طبق عرف و عادت تجاری ذکر مشخصات ذیل روی ورقه سهم لازم است :
1- نام شرکت صادر کننده سهم
2- سرمایه تعهد شده و سرمایه پرداخت شده شرکت
3- شماره ثبت شرکت
4- شماره سهم
5- مبلغ اسمی سهم
6- نوع سهام
7- مبلغی از سهم پرداخت شده
8- امضای نمایندگان مجاز شرکت .

سهام در شرکت سهامی ممکن است به چند صورت بیرون بیاید که به شرح ذیل است :
سرمایه ای که شامل سهم بانام و بی نام و سهم ممتاز و منفعتی که شامل سهم موسس و انتفاعی می باشد.

الف) سهم سرمایه ای
سهم ممکن است بانام یا بی نام باشد. در صورتی که برای بعضی از سهام با رعایت مقررات مزایایی قائل شوند، این گونه سهام " ممتاز " نامیده می شوند. در سهم بانام، اسم و مشخصات صاحب سهم روی ورقه سهم قید می گردد. افزون بر آن، نام و مشخصات صاحب سهم در دفتری که به نام " دفتر ثبت سهام " نزد شرکت موجود است، به همراه شماره سهم نوشته می شود.
در سهم بی نام، اسم و مشخصات صاحب سهم در دورقه سهم قید نمی گردد. سهم بی نام به صورت سند در وجه حامل تنظیم و مالک دارنده آن شناخته می شود. مگر اینکه خلاف آن ثابت گردد. برعکس سهم بانام، نقل و انتقال سهم بی نام فقط با قبض به عمل می آید.
سهم ممتاز، سهمی است که برای دارنده آن امتیازاتی در نظر گرفته شده باشد، مانند اینکه از سود سهام بیشتری، منتفع گردد، یا در موقع انحلال شرکت در پرداخت مبلغ اسمی از دارایی شرکت نسبت به صاحبان سهام دیگر، اولویت داشته باشد. انتشار سهام ممتاز باید به پیش بینی اساسنامه شرکت یا تصویب مجمع عمومی فوق العاده باشد. معمولاَ سهام ممتاز در مواردی صادر می شود که شرکت نیاز به افزایش سرمایه دارد یا می خواهد اشخاصی را که دارای اعتبار یا تخصص و کارایی خاص هستند، جلب کند. در هر حال، امتیازات این گونه سهام و نحوه استفاده از آن باید به طور واضح تعیین گردد.
برخی امتیازاتی که ممکن است بدین نوع سهام تعلق گیرد عبارتند از : اختصاص مقدار معینی از سود بین صاحبان، اختصاص سود بیشتر به میان، حق تقدم در خرید سهام خرید و ...

ب) سهم منفعتی
علاوه بر سهم سرمایه که در بالا به آن اشاره شد، دو نوع سهم دیگر به اسامی " سهم انتفاعی " و " سهم موسسین" وجود دارد که در قوانین ایران پیش بینی نشده است. سهم انتفاعی سهمی است که مبلغ اسمی آن به صاحب سهم مسترد شده باشد. دارنده سهم انتفاعی از سود سالانه شرکت بهره مند می گردد، اما هر گاه شرکت منحل شود، مبلغی بابت آن از دارایی شرکت، به صاحب سهم حصه داده می شود. سهم موسس سهمی است که موسسین برای خود در بدو تاسیس شرکت پیش بینی می کنند. این سهم، ممکن است مزایایی نسبت به سایر سهام شرکت داشته باشد. مثلاَ سود بیشتری به آن تعلق گیرد یا در موقع انحلال شرکت، از دارایی شرکت قبل از سایر سهام، مبلغ اسمی آن ها پرداخت گردد.

]]>
الزام به ثبت در ختم عمل تصفیه 2018-06-30T08:01:15+01:00 2018-06-30T08:01:15+01:00 tag:http://agsoft.ir/post/41 محسن فرپای انحلال و تصفیه شرکت :انحلال به معنای پایان کار شرکت نمی باشد و پس از انحلال نیز شخصیت حقوقی شرکت باقی است اما به شکل ناقص. مثلاَ انسانی را فرض کنید که دچار سرطان شده و شش ماه بیشتر زنده نیست و در این مدت نمی تواند مانند زمان سلامت کامل زندگی کند. پس از انحلال ، شرکت وارد مرحله تصفیه می شود. تصفیه به معنای پاک کردن است . در حقیقت در دوران تصفیه بدهی شرکت پرداخت و حقوق سهامداران به آن ها داده می شود تا شخصیت حقوقی شرکت خاتمه یابد.گفتنی است ، پس از ایجاد شخصیت حقوقی شرکت سهامی مجمع عم انحلال و تصفیه شرکت :
انحلال به معنای پایان کار شرکت نمی باشد و پس از انحلال نیز شخصیت حقوقی شرکت باقی است اما به شکل ناقص. مثلاَ انسانی را فرض کنید که دچار سرطان شده و شش ماه بیشتر زنده نیست و در این مدت نمی تواند مانند زمان سلامت کامل زندگی کند. پس از انحلال ، شرکت وارد مرحله تصفیه می شود. تصفیه به معنای پاک کردن است . در حقیقت در دوران تصفیه بدهی شرکت پرداخت و حقوق سهامداران به آن ها داده می شود تا شخصیت حقوقی شرکت خاتمه یابد.
گفتنی است ، پس از ایجاد شخصیت حقوقی شرکت سهامی مجمع عمومی عادی و فوق العاده تشکیل می شود و هیات مدیره و مدیر عامل و بازرس داریم اما پس از تصفیه فقط مجمع عمومی عادی تشکیل می شود و مدیر تصفیه داریم و انتخاب ناظر تصفیه نیز الزامی نمی باشد.
به موجب ماده 204 لایحه قانون تجارت، امر تصفیه اصولاَ با مدیر یا مدیران شرکت است مگر آن که اساسنامه ترتیب دیگری را مقرر داشته باشد یا مجمع عمومی فوق العاده ای که رای به انحلال شرکت می دهد شخص دیگری غیر از مدیران شرکت را به امر تصفیه بگمارد.
از تاریخ تعیین مدیر یا مدیران تصفیه شرکت وظایف و اختیارات مدیران شرکت خاتمه یافته و عمل تصفیه شرکت شروع می شود و مدیر یا مدیران تصفیه بدون هیچگونه تاخیری امور مربوط به تصفیه شرکت را انجام می دهند زیرا نماینده قانونی شرکت بوده و دارای اختیارات لازم می باشند.
مدیر تصفیه هم می تواند شخص حقیقی باشد و هم شخص حقوقی و هم از بین سهامداران و هم خارج از سهامداران شرکت . مدیر تصفیه می تواند یک نفر یا بیشتر باشد. از جمله وظایف متصدیان تصفیه عبارت است از :
اعلام ختم تصفیه و تحویل دفاتر شرکت منحله به اداره ثبت شرکت ها برای نگهداری به مدت 10 سال به منظور مراجعه احتمالی افراد ذینفع و آگهی مراتب در روزنامه کثیرالانتشار مربوط به درج آگهی های شرکت و حذف نام شرکت از دفتر ثبت شرکت ها و دفتر ثبت تجاری.
در ذیل به توضیح بیشتر در این رابطه می پردازیم .
به موجب مواد 227 تا 229 لایحه قانون تجارت، وقتی دیون شرکت پرداخته شد و اموال نیز بین صاحبان سهام تقسیم شد، مدیران تصفیه ظرف یک ماه مراتب را به مرجع ثبت شرکت ها اعلام تا هم درروزنامه شرکت و هم روزنامه رسمی آگهی شود و نام شرکت از دفتر ثبت شرکت ها حذف می شود. دفاتر و مدارک شرکت تصفیه شده تا 10 سال پس از اعلام ختم تصفیه محفوظ می ماند و مدیران تصفیه نیز در هنگام اعلام ختم تصفیه دفاتر و اسناد شرکت را به مرجع ثبت شرکت ها تسلیم می کنند تا برای مراجعه به اشخاص ذینفع آماده باشد.
اگر یک یا چند سهامدار به شرکت مراجعه ننموده و حق خود را دریافت نکرده باشند، وجوه متعلق به ایشان نزد یکی از بانک ها سپرده می شود تا هر وقت که بخواهند به بانک مراجعه و بانک میز حق آنان را بپردازد. البته این نکته را باید در نظر داشت که پس از 10 سال از تاریخ انتشار آگهی ختم تصفیه ، هر مبلغ از وجوه که در بانک باقی مانده باشد در حکم مال بلاصاحب بوده و از طرف بانک و با اطلاع دادستان شهرستان به خزانه دولت منتقل خواهد شد.
در صورت عدم اعلام ختم تصفیه ظرف یک ماه به مرجع ثبت شرکت ها و هم چنین عدم تودیع وجوه باقی مانده در بانک ، در بندهای 5 و 6 لایحه ضمانت اجرای جزایی پیش بینی شده است.
نکته : به موجب ماده 275 لایحه ، اگر بر اثر انحلال یا بطلان شرکت مدیر تصفیه ای که از طرف دادگاه تعیین شده قبول سمت نکند ، دادگاه امر تصفیه را به اداره تصفیه امور ورشکستگی ارجاع می دهد.

ختم عمل تصفیه :

    الزام ثبت
    انتشار آگهی در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار شرکت
    حذف نام شرکت
    پایان شخصیت حقوقی
    نگهداری وجوه باقیمانده در بانک تا ده سال
 
]]>
چه موقع باید بازرس انتخاب کرد؟ 2018-06-30T08:00:05+01:00 2018-06-30T08:00:05+01:00 tag:http://agsoft.ir/post/40 محسن فرپای انتخاب بازرس برای برخی از شرکت های ذکر شده در قانون تجارت الزامی و برای برخی دیگر بصورت اختیاری دیده شده است. در این راستا نوع شرکت اهمیت زیادی دارد. قانون تجارت انتخاب بازرس برای شرکت های سهامی را چه از نوع سهامی عام باشند و چه از نوع سهامی خاص الزامی کرده است.شرکت های سهامی باید در ابتدا توسط مجمع عمومی موسسین یک تا چند نفر را به عنوان بازرس اصلی برای شرکت تعیین نمایند . هدف از تعیین بازرس تامین سه نیاز اصلی در شرکت ها می باشد:    نظارت بر عملکرد و وظایف مدیران    انتخاب بازرس برای برخی از شرکت های ذکر شده در قانون تجارت الزامی و برای برخی دیگر بصورت اختیاری دیده شده است. در این راستا نوع شرکت اهمیت زیادی دارد. قانون تجارت انتخاب بازرس برای شرکت های سهامی را چه از نوع سهامی عام باشند و چه از نوع سهامی خاص الزامی کرده است.

شرکت های سهامی باید در ابتدا توسط مجمع عمومی موسسین یک تا چند نفر را به عنوان بازرس اصلی برای شرکت تعیین نمایند . هدف از تعیین بازرس تامین سه نیاز اصلی در شرکت ها می باشد:

    نظارت بر عملکرد و وظایف مدیران
    بررسی و نظارت بر حساب های شرکت
    نطارت بر معاملات شرکت
    ماموریت اطلاع رسانی
    نظارت و بررسی بر ماموریت ها و شرایط خاص شرکت

البته این نیاز ها بسته به نوع موضوع و عملیات های شرکت و بزرگی و کوچکی شرکت ممکن است تغییراتی داشته باشد.

اما آنچه مسلم است الزام به تعیین بازرس می باشد. از طرفی مجمع عمومی موسسین باید یک تا چند نفر را هم به عنوان بازرس علی البدل برای شرکت انتخاب نمایند. این بازرسین عملا در زمانی که بازرس یا بازرسین اصلی در حال انجام فعالیت خودشان هستند فعالیت خاصی در شرکت انجام نمی دهند اما در صورت از دست دادن شرایط احراز بازرسی و یا عزل و برکناری و محجوریت و یا فوت و نا توانی بازرس اصلی بازرس علی البدل تا زمان تعیین دوباره بازرس اصلی وظایف بازرس را عهده دار می باشد. البته اگر معذوریت بازرس اصلی موقتی باشد در زمان رفع این معذوریت وظیفه بازرس علی البدل به اتمام خواهد رسید.

در زمانیکه شرکت در حال فعالیت است نیز باید مجمع عمومی عادی بصورت دوره ای وظیفه انتخاب بازرس را بر عهده داشته باشد. مدت فعالیت قانونی بازرسین در شرکت یک سال می باشد. البته این مدت در صورت رضایت مجمع می تواند تمدید شود و یا فرد دیگری در پایان یک سال به عنوان جانشین انتخاب شود. همچنین بازرسین ممکن است به هر دلیل توسط مجمع در زمان قبل از اتمام مدت ماموریتشان از سمت خود برکنار و فرد دیگری به عنوان جانشین که می تواند همان بازرس علی البدل هم باشد معرفی شود.

هر چند قانون انتخاب بازرس را برای شرکت های سرمایه ای و یا سهامی الزام کرده است ولی در این میان وظیفه انواع دیگر شرکت ها چیست؟

وظیفه بازرسین در شرکت های غیر سهامی

در شرکت های با مسئولیت محدود انتخاب بازرس پیشنهاد می شود . یعنی هیچ الزامی برای تعیین بازرس نیست. اما بهتر است فردی از خارج و یا داخل شرکت به عنوان بازرس تعیین شود تا خیال شرکا در ادامه همکاری با هم اسوده تر باشد.

در شرکت های تضامنی نیز به دلیل شناخت شرکا از یکدیگر و اعتماد بالایی که در این شرکت ها معمولا حاکم است انتخاب بازرس الزامی نیست اما می تواند یک تا چند نفر بازرس وجود داشته باشد. معمولا این وظیفه را در شرکت های تضامنی خود شرکا عهده دار می شوند.

شرکت های مختلط سهامی و مختلط غیر سهامی هم که نوعی شرکت ترکیبی می باشند به دلیل اینکه تمامی وظایف و اجرائیات شرکت بر عهده شرکا ضامن می باشد مسئولیت نظارت در شرکت های مختلط به شرکا با مسئولیت محدود در شرکت مختلط غیر سهامی به این شکل داده شده که هر فرد شریک می تواند در هر زمان به شرکت و اسناد و مدارک شرکت سر کشی و یادداشت برداری نماید تا از روند مناسب شرکت اطمینان یابد.

اما در شرکت مختلط سهامی تیمی از سهامداران به عنوان گروه بازرسین و یا بازرسین شرکت انتخاب می شوند تا بر عملیات های مختلف  شرکت نطارت لازم را داشته باشند.

شرکت های نسبی نیز نقظ نظارت و بازرس را خود شرکا معمولا عهده دار هستند و انتخاب بازرس به صلاحدید خود شرکا می باشد.

در شرکت های تعاونی انتخاب بازرس درست همانند شرکت های سهامی عام و خاص الزامی است و باید یک تا چند نفر به عنوان بازرس تعیین و در اساسنامه شرکت هم قید شود. دوره بازرسی این افراد یکساله و مجمع عمومی عادی مسئول انتخاب و عزل انها می باشد.

بازرس در موسسات غیر تجاری نیز اختیارا انتخاب خواهد شد و خود موسسین در صورت نیاز می توانند به انتخاب بازرس مبادرت نمایند. هر چند توصیه می شود فرد و یا افرادی این وظیفه را عهده دار شوند. ]]>
الحاق تغییر موضوع 2018-06-30T07:58:33+01:00 2018-06-30T07:58:33+01:00 tag:http://agsoft.ir/post/39 محسن فرپای انتخاب موضوع شرکت یا موسسه امری بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد، چرا که موضوع شرکت همان هدفی است که در واقع شرکت برای رسیدن به آن تشکیل گردیده است.موضوع شرکت در صورت تصمیم تمامی اعضا قادر به تغییر می باشد. این تغییر می تواند شامل اضافه کردن یک موضوع دیگر به موضوع پیشین یا حذف کردن موضوع قیلی و یا هر دو این موارد مذکور باشد می باشد.برای تغییر موضوع شرکت یا خذف کردن یا چسباندن موضوعی دیگر به موضوع شرکت، ضروری است که تمامی اعضاء شرکت در جلسه ی مجمع عمومی فوق العاده حضور یافته و درباره ی این موضوع بر انتخاب موضوع شرکت یا موسسه امری بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد، چرا که موضوع شرکت همان هدفی است که در واقع شرکت برای رسیدن به آن تشکیل گردیده است.موضوع شرکت در صورت تصمیم تمامی اعضا قادر به تغییر می باشد. این تغییر می تواند شامل اضافه کردن یک موضوع دیگر به موضوع پیشین یا حذف کردن موضوع قیلی و یا هر دو این موارد مذکور باشد می باشد.برای تغییر موضوع شرکت یا خذف کردن یا چسباندن موضوعی دیگر به موضوع شرکت، ضروری است که تمامی اعضاء شرکت در جلسه ی مجمع عمومی فوق العاده حضور یافته و درباره ی این موضوع بررسی و تصمیم گیری کنند و صورتجلسه ی تغییر موضوع شرکت را تنظیم نمایند و با مشخص کردن تعداد سهم الشرکه ی تمام اعضا، آن را امضا می کنند.

اشخاص باید قبل از انتخاب موضوع مورد نظر، بررسی لازم برای نیاز به مجوز داشتن موضوع را نیز در نظر بگیرند که برای این کار می توانند از مشاوره های متخصصین و مشاوران ثبت تهران استفاده کنند و در صورت نیاز داشتن موضوع جدید به مجوز، از طریق مراجع و سازمان مربوطه اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت الحاق تغییر موضوع شرکت

    آگهی تأسیس و روزنامه رسمی شرکت
    در صورت وجود تغییرات، آگهی آخرین تغییرات
    کپی کارت ملی و شناسنامه کلیه اعضای شرکت
    اخذ مجوز، در صورت نیاز

مراحل الحاق تغییر موضوع شرکت

    تنظیم صورتجلسه ای تحت عنوان مجمع عمومی فوق العاده، با قید نام تمامی سهامداران و یا شرکا با مشخص کردن میزان سهام هر یک
    تکمیل فرم تغییرات شرکت ها توسط کارشناسان تهران ثبت
    امضاء تمام سهامداران و شرکاء شرکت در ذیل صورتجلسه
    صورتجلسه ی الحاق به موضوع مربوطه، در سامانه ی مربوط به ثبت تغییرات در اداره ثبت شرکت ها ثبت می گردد.
    مدارک مورد نیاز برای تغییر موضع شرکت نیز از طریق پست، به اداره ی مورد نظر ارسال می شود.
    درصورت تأیید شدن موضوع فعالیت پیوست شده، آگهی تغییرات شرکت صادر می گردد.
    به فاصله ی زمانی حدود ده روز پس از آگهی، تغییرات مورد نظر در روزنامه رسمی کشور به چاپ می رسد.

 
نکات مهم در خصوص ثبت تغییرموضوع شرکت

در تنظیم موضوع فعالیت توجه به نکات ذیل حائز اهمیت می باشد:

    ۱-موضوعات شرکتی را از موضوعات فعالیت مؤسسات غیر تجاری تفکیک نمایید.
    ۲-موضوعاتی که نیاز به مجوز دارند با ذکر شماره مجوز در موضوع تنظیم گردند.
    ۳-موضوع فعایت شرکتهای تعاونی به صورت تک موضوعی می باشد.
    ۴-امکان تنظیم موضوعات گوناگون در کنار یکدیگر در قالب شرکتهای چندمنظوره امکان پذیر می باشد.
    ۵-در تنظیم الحاق به موضوع یا تغییر موضوع شرکت  تدوین موضوعات بازرگانی که جز لاینفک فعالیت هر شرکت می باشد اهمیت دارد.

کلیاتی در خصوص فرآیند الحاق تغییر موضوع

از آنجا که موضوع شرکت همان هدفی می‎باشد که شرکت به منظور انجام آن تاسیس شده است، لذا این موضوع یا هدف در صورت صلاحدید اعضای شرکت قابل تغییر یا افزایش یا کاهش خواهد بود. برای تغییر، الحاق یا حذف بخشی از موضوع شرکت باید تمامی صاحبان سهم، جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت را تشکیل داده و تصمیمات لازم را در این زمینه اتخاذ و صورتجلسه مربوط را تنظیم نموده و با ذکر میزان سهم الشرکه هر یک از سهامداران امضاء کنند.
در زمان تغییر موضوع شرکت باید به امر مجوزی بودن یا نبودن موضوع شرکت توجه کرد. چنانچه موضوعی که قرار است اضافه و یا تغییر کند به موافقت و یا جواز داشته باشد، باید حتما مدارک جواز از سوی مراجع ذیصلاح اخذ و موافقت اصولی برای اداره ثبت شرکت‎ها‎ ارسال گردد. علاوه بر این، موضوع جدید باید از موضوعاتی انتخاب شود که غیر قانونی و غیر مجاز نبوده و قابل ثبت باشد.

بعد از تنظیم، باید صورتجلسه مذکور به همراه کپی آگهی تاسیس و روزنامه رسمی تاسیس، کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات در صورت وجود، کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه تمامی اعضای شرکت را به اداره ثبت شرکتها ارائه داد.
تمامی موضوعات شرکت قابل تغییر می‎باشند که می‎توان میزانی از آن را کم و یا اضافه نمود. از زمانی که صورتجلسه تنظیم می‎گردد و تمامی اعضا شرکت آن را امضا می‎کنند، تا زمان ارسال فیزیک پرونده به اداره ثبت شرکت‎ها‎ و موسسات غیر تجاری تنها چند روز فرصت وجود دارد.تغییر موضوع شرکت در طی ۳ هفته طول می‎کشد. در این مدت آگهی تغییرات از اداره ثبت شرکت‎ها دریافت می‎شود.

برای شرکتها مسئولیت محدود و سهام خاص و دیگر شرکت‎ها‎ و موسسات، در صورت نیاز به تغییر موضوع شرکت باید از کارشناسان موسسه تدبیر مشاوره دریافت نمود.
اشخاص حقوقی پس از ثبت شرکت مطابق با قانون اجازه تغییر موضوع شرکت و یا اضافه نمودن موضوعی خاص را به موضوع فعالیت قبلی شرکت خود دارند. انجام این تغییر با تنظیم و تدوین صورتجلسه ای در مجمع عمومی فوق العاده شرکت صورت می‎گیرد. موضوعات شرکتهای تجاری باید از موضوعات فعالیت موسسات غیر تجاری تفکیک داده شود.موضوع فعالیت شرکتهای تعاونی باید به شکل تک موضوعی ذکر ‎شود.تنظیم موضوعات گوناگون در کنار یکدیگر در قالب شرکتهای چندمنظوره امکان پذیر می‎باشد.برای تغییر موضوع شرکت به شکل الحاق، تدوین موضوعات بازرگانی که جز لاینفک فعالیت هر شرکت است، اهمیت زیادی دارد.

 
]]>
انواع علامت تجاری و صنعتی 2018-06-30T07:43:09+01:00 2018-06-30T07:43:09+01:00 tag:http://agsoft.ir/post/38 محسن فرپای علامت تجاری و صنعتی را می توان به انواع مختلفی تقسیم نمود که ثبت شرکت کریمخان در ذیل هر کدام از آن ها را تشریح نموده است.۱٫علامت تجاریعلامت تجاری یا برند در ماده ۱ ق.ث.ع.و.۱ در معنای عمومی آن استفاده شده است و شامل هر نوع نشانه ای می باشد که جهت امتیاز و تشخیص کالاها و محصولات تجاری و صنعتی و خدماتی و همچنین محصولاتی که به صنعتگران،تجار و کشاورزان مربوط می باشد مورد استفاده قرار می گیرد.۲٫علامت صنعتیعلامت صنعتی که جهت امتیاز تشخیص محصول مشخصی استفاده می شود، لازم به ذکر است که جنس مورد علامت همی علامت تجاری و صنعتی را می توان به انواع مختلفی تقسیم نمود که ثبت شرکت کریمخان در ذیل هر کدام از آن ها را تشریح نموده است.
۱٫علامت تجاری

علامت تجاری یا برند در ماده ۱ ق.ث.ع.و.۱ در معنای عمومی آن استفاده شده است و شامل هر نوع نشانه ای می باشد که جهت امتیاز و تشخیص کالاها و محصولات تجاری و صنعتی و خدماتی و همچنین محصولاتی که به صنعتگران،تجار و کشاورزان مربوط می باشد مورد استفاده قرار می گیرد.
۲٫علامت صنعتی

علامت صنعتی که جهت امتیاز تشخیص محصول مشخصی استفاده می شود، لازم به ذکر است که جنس مورد علامت همیشه از یک نوع، مثل بیشتر داروهای اختصاصی و لوازم آرایشی و غیره می باشد.
۳٫علائم مربوط به محصولات

به صورت اصولی  ثبت علامت جهت امتیاز و تشخیص محصول می باشد و علائمی که به محصولات مربوط می باشند، علائمی هستند که موجب تمایز محصولات مختلف از یکدیگر می شوند، همانند ژیلت که بابت شناسایی تیغ مورد استفاده قرار می گیرند.
۴٫علایم مربوط به خدمات
علائم مربوط به خدمات علائمی می باشند که خدماتی را که توسط یک موسسه تجاری ارائه می شود از خدمات سایرین متمایز و معین می نماید. حمایت از علائمی که به خدمات مربوط می باشد هنوز در برخی از کشورها مورد شک و تردید می باشد اما امروزه بیشتر کشورها این نوع علائم را تجویز کرده اند و علائم تجاری نیز در طبقه بین المللی این نوع علائم در نظر گرفته شده اند. مثل علامتی که شرکت های نظارت کالا بر روی اجناس و کالاهایی که نظارت نموده اند درج می نمایند یا علائمی که توسط بنگاه های لباسشویی و یا حمل و نقل مورد استفاده قرار می گیرند.

ثبت برند

5علامت فردی

علامت های فردی از نوع علائمی هستند که به یک شخص حقیقی یا حقوقی تعلق دارند و جهت تشخیص و تمایز محصولات یک موسسه از قبیل ژیلت،پیرایش و غیره استفاده می شوند.
۶٫علایم عمومی یا جمعی

علائمی می باشند که جهت تشخیص و امتیاز محصولات تعدادی از ارباب حرف یا ساکنین محل مشخصی استفاده می شوند. از قبیل سولینگن که جهت تشخیص و امتیاز محصولات فولادی منطقه ی مشخصی از آلمان استفاده می شود. این نوع علائم مخصوص کارخانجات و صنعتگران و تولید کنندگان است که در آن منطقه ی خاص فعالیت می نمایند یا اینکه عضو اتحادیه ای هستند که به ساخت اجناس مذکور اقدام می نمایند.
۷٫علائم ساده

علائمی می باشند که فقط از یک قسمت مشخص مثل یک کلمه یا یک یا چند رقم یا حرف یا یک نقش یا تصویر مانند آزمایش Fiat-4711 یا یک شکل عقاب، ایجاد شده اند.
۸٫علائم مرکب

علائمی می باشند که متشکل از ترکیب چند جزء هستند و دارای علاماتی مرکب از کلمه و نقش و تصویر هستند، مانند علامت یا برچسب هایی که روی محصولات درج می گردد.
۹٫علائم کتبی

علائمی مانند اشخاص حقیقی یا حقوقی هستند که می توان آن ها را نوشت، مشروط بر آنکه دارای وجه تمایز با سایر اسامی باشند. برخی از محاکم نام اشخاص را به شکل عادی قابل استفاده به عنوان علامت نمی دانستند و بر این باور بودند که می بایست دارای شکل مخصوصی باشند اما امروزه این رویه قدیمی شده است و استفاده از نام اشخاص به شکل علامت مرسوم شده است. اگر نام انتخاب شده متعلق به سازنده ی جنس نباشد، استعمال آن به عنوان علامت بدون کسب اجازه از صاحب آن امکان پذیر نیست. در برخی از قوانین انتخاب نام جغرافیایی برای کالاها و محصولات منع شده است اما بیشتر کشورها استعمال نام های جغرافیایی را به عنوان علامت تجاری مشروط بر آنکه باعث گمراهی مشتریان از نظر مبدا جنس نشود، جایز می شمارند.

    کلماتی که به شکل ابتکاری یا تفننی به عنوان علامت تجاری اختیار می شوند.
    جملات تبلیغاتی
    عنوان کتب و مجلات و روزنامه
    حروف و ارقام

۱۰٫علائم تصویری

علائمی می باشند که شکل و تصویر مخصوصی دارند که ثبت کریم خان در ذیل انواع آن ها را برشمرده است.

    مدال هایی که بر روی اجناس و کالاها گذارده شده و یا حک می گردند.
    برچسب که عبارتست از ترکیب نوشته و تصاویر مختلف
    مناظر طبیعی یا ساختمان های عمومی
    استفاده از عکس و تصویر اشخاص اگر عکس و تصویر متعلق به مالک علامت باشد، اشکالی ندارد اما در صورتی که عکس یا تصویر متعلق به شخص دیگری باشد، استعمال آن نیاز به کسب اجازه از صاحب عکس می باشد. نظر محاکم در رابطه با استفاده از عکس مشاهیر قدیمی به عنوان علامت تجارتی ،متفاوت است.
    پارچه و ظروف کالا که درباره ی لوازم آرایش و مشروبات به شکل مخصوص و یکنواختی عرضه می گردد. این نوع علائم در کشورهایی که برای حمایت از اشکال و ترسیمات صنعتی حمایتی وجود ندارد بسیار مهم هستند.
    حاشیه و دوره ها که تقریبا حکم برچسب را دارند.
    شکل خود کالا و محصول که در بیشتر کشورها اگر دارای شکل مخصوصی باشد از آن به عنوان علامت تجارتی حمایت می گردد.

۱۱٫علائم غیر مادی

اینگونه علائم، از آن دسته علائمی می باشند که به چشم دیده نمی شوند و همچنین قابل لمس نیستند. مانند علائم سمعی مشابه آهنگ هایی که جهت اعلام محصولات مخصوصی در رادیو یا تلویزیون پخش می شود یا آهنگ هایی که مخصوص اخبار و تبلیغات موسسه ی مشخصی است و همچنین علائمی که توسط بو یا طعم مخصوصی کالاها و محصولات معینی را مشخص می نماید. اینگونه علائم تجاری فقط از سوی برخی از کشورها شناخته شده اند.

ثبت برند فارسی
]]>
دیابتی ها این سبزیجات را مصرف کنند 2017-11-07T05:44:35+01:00 2017-11-07T05:44:35+01:00 tag:http://agsoft.ir/post/37 محسن فرپای دیابتی ها این سبزیجات را مصرف کنندیک فنجان خیار خرد شده تنها ۵ گرم کربوهیدارت دارد و شما در صورتی که مبتلا به دیابت باشید، بدون هیچ گونه نگرانی می توانید مقادیر زیادی از آن را مصرف کنید. خیار یک منبع عالی از ویتامین کا، پتاسیم و ویتامین ث نیز محسوب می شود.بهترین گزینه های گیاهی برای کنترل قند خون دیابتی ها از این قرار است:گل کلم: این نوع سبزی سرشار از ویتامین ث، فیبر، پتاسیم و فولات است. به علاوه مصرف روزانه ۱۲۲ گرم از این سبزی در روز تا ۱۴ درصد خطر ابتلا به دیابت نوع دو را کاهش می دهد.مارچوبه: دیابتی ها این سبزیجات را مصرف کنند
یک فنجان خیار خرد شده تنها ۵ گرم کربوهیدارت دارد و شما در صورتی که مبتلا به دیابت باشید، بدون هیچ گونه نگرانی می توانید مقادیر زیادی از آن را مصرف کنید. خیار یک منبع عالی از ویتامین کا، پتاسیم و ویتامین ث نیز محسوب می شود.

بهترین گزینه های گیاهی برای کنترل قند خون دیابتی ها از این قرار است:

گل کلم: این نوع سبزی سرشار از ویتامین ث، فیبر، پتاسیم و فولات است. به علاوه مصرف روزانه ۱۲۲ گرم از این سبزی در روز تا ۱۴ درصد خطر ابتلا به دیابت نوع دو را کاهش می دهد.

مارچوبه: این گیاه نیز در هر فنجان تنها ۲۷ کالری و ۵ گرم کربوهیدرات دارد و سرشار از ویتامین های آ و کا است. هنگام خرید مارچوبه تلاش کنید ساقه های سبز روشن آن را انتخاب کنید. مصرف منظم مارچوبه سبب کنترل میزان قند خون و افزایش تولید انسولین در بدن می شود.

اسفناج: این سبزی کم کربوهیدرات انتخاب عاقلانه ای برای مبتلایان به دیابت نوع دو و حاوی فولات، بتاکاروتن و ویتامین کا است. محققان حتی اعلام کرده اند که رژیم غذایی سرشار از سبزیجات برگ سبز تیره مانند اسفناج خطر ابتلا به دیابت را تا حدود زیادی کاهش می دهد.

گوجه فرنگی: حاوی ویتامین ث و یک منبع عالی از ویتامین آ و پتاسیم محسوب می شود. هر فنجان آب گوجه فرنگی تنها ۳۲ کیلوکالری دارد. گوجه فرنگی حاوی لیکوپن و آنتی اکسیدان های قوی است که در برابر بیماری های قلبی، سرطان پروستات و ... محافظت ایجاد می کند ضمن این که برای دیابتی ها یک خوراکی کم کربوهیدرات است.

کلم بروکلی: علاوه بر این که کربوهیدرات کمی دارد، سرشار از ویتامین های آ، ث و کا، فیبر و آهن است.

خیار: یک فنجان خیار خرد شده تنها ۵ گرم کربوهیدارت دارد و شما در صورتی که مبتلا به دیابت باشید، بدون هیچ گونه نگرانی می توانید مقادیر زیادی از آن را مصرف کنید. خیار یک منبع عالی از ویتامین کا، پتاسیم و ویتامین ث نیز محسوب می شود.

کلم: خوردن کلم یک راه ارزان برای اضافه کردن ویتامین های کا و ث به رژیم غذایی است البته به علاوه آنتی اکسیدان ها، فیبر، منگنز و ویتامین ب ۶.

کلم بروکسل: این نوع کلم نیز سرشار از ویتامین آ، ث و فولات و فیبر است و محققان بر این باورند که علاوه بر فوایدش برای دیابتی ها، می تواند برخی سرطان ها را دفع کند. ]]>
به این دلایل هیچ‌گاه نباید بدون جوراب کفش پوشید 2017-11-07T05:43:10+01:00 2017-11-07T05:43:10+01:00 tag:http://agsoft.ir/post/36 محسن فرپای به این دلایل هیچ‌گاه نباید بدون جوراب کفش پوشیدبه گفته محققان College of Podiatry (دانشکده درمان امراض پا)، یکی از پیامدهای لخت بودن یا احتمال ابتلا به برخی عفونتهای قارچی همچون عفونت موسوم به Athlete’s Foot (بیماری پای ورزشکاران یا سربازان) است.سلامت آنلاین - متخصصان امراض پا هشدار می‌دهند مردانی که بدون جوراب، کفش می‌پوشند، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های قارچی مانند "پای ورزشکار" هستند.تصویر به این دلایل هیچ‌گاه نباید بدون جوراب کفش پوشیدبه گفته محققان College of Podiatry (دانشکده درمان امر به این دلایل هیچ‌گاه نباید بدون جوراب کفش پوشید
به گفته محققان College of Podiatry (دانشکده درمان امراض پا)، یکی از پیامدهای لخت بودن یا احتمال ابتلا به برخی عفونتهای قارچی همچون عفونت موسوم به Athlete’s Foot (بیماری پای ورزشکاران یا سربازان) است.

سلامت آنلاین - متخصصان امراض پا هشدار می‌دهند مردانی که بدون جوراب، کفش می‌پوشند، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های قارچی مانند "پای ورزشکار" هستند.
تصویر به این دلایل هیچ‌گاه نباید بدون جوراب کفش پوشید

به گفته محققان College of Podiatry (دانشکده درمان امراض پا)، یکی از پیامدهای لخت بودن یا احتمال ابتلا به برخی عفونتهای قارچی همچون عفونت موسوم به Athlete’s Foot (بیماری پای ورزشکاران یا سربازان) است.

«اما استیونسون»، یکی از محققان این دانشکده با اشاره به خطرات ناشی از لخت بودن پا گفت: «بسته به میزان تعریق پا ممکن است مشکلاتی مرتبط با وجود رطوبت بیش از حد در این ناحیه بدن رخ دهد که از جمله می‌توان به آلودگی قارچی Athlete’s Foot و آسیبها یا زخمهای ناشی از آن اشاره کرد».

پای بسیاری از ورزشکاران اگرچه معمولا جوراب می‌پوشند، به دلیل فعالیت زیاد دچار تعریق بسیار زیاد می‌شود که به همین دلیل چنین عارضه‌ای اغلب در میان آنها (و نیز در میان سربازان) شایع‌تر است. بر همین اساس هم نام پای ورزشکار (Athlete’s Foot) به این بیماری قارچی اطلاق شده است.

این محقق ادامه داد: «پای انسان به طور متوسط روزانه ۰/۵ پینت (حدود ۲۳۵ میلی‌لیتر) عرق می‌کند. این میزان بیش از آن است که کفشتان بدون به پا داشتن جوراب بتواند آن را جذب کند».

عدم جذب عرق زمینه ماندگاری رطوبت را شدت می‌بخشد و فضای مرطوب و نمدار محل مناسبی برای فعالیت و ازدیاد بسیاری از باکتریها و قارچهاست. از جمله این عفونتها، فعال شدن قارچی از جنس تریکوفیتون است که گفته شده عامل بروز بیماری شایع، مسری، و مشکل‌آفرین پای ورزشکاران (و سربازان) به شمار می‌رود و بویژه نواحی کف پا و پوست بین انگشتان را بیش از بخشهای دیگر پا دچار عفونت می‌کند.

استیونسون به کسانی که به سبب پیروی از مد یا هر دلیل دیگری عادت دارند یا مجبورند کفش بدون جوراب به پا کنند توصیه کرد تا حد امکان این عادت را ترک کنند یا حداقل حتما به خشک نگاه داشتن مداوم فضای داخلی کفش خود توجه داشته باشند.

بسته‌های کیسه‌ای کوچکی وجود دارد که مخصوص جذب رطوبت اضافی است و احتمالا شما هم هنگام خرید برخی کالاها و لوازم، این بسته‌ها را درون آنها دیده‌اید؛ او افزود: «اگر خیلی به استفاده از کفش بدون جوراب تمایل دارید، از این کیسه‌ها می‌توان برای کاهش میزان رطوبت بهره برد. همچنین لازم است صرفنظر از میزان علاقه‌تان به کفشی خاص از میان کفشهایتان توجه داشته باشید که هر روز همان یک جفت کفش را نپوشید و اجازه دهید در خلال پوشیدن کفشی دیگر، فضای کفش قبلی کاملا خشک شود و قارچ، باکتری یا هر آلودگی احتمالی دیگری در این فرصت کاملا از بین برود».

]]>
6 عامل باورنکردنی سرطان 2017-11-02T06:16:59+01:00 2017-11-02T06:16:59+01:00 tag:http://agsoft.ir/post/35 محسن فرپای 6 عامل باورنکردنی سرطان نتایج تحقیقات آمریکایی نشان داده که زندگی نوجوانان می تواند تاثیر بزرگی بر پیامدهای سرطان داشته باشد. محققان دریافتند که خطر ابتلا به سرطان مری و معده در نوجوانانی که شاخص توده بدنی آنها بیش از ۴۰ است و مبتلا به اضافه وزن هستند، ۸۵ درصد بیشتر از سایرین است. به خوبی ثابت شده است که سبک خاصی از زندگی مانند سیگار کشیدن، قرارگیری بیش از حد در معرض آفتاب و سموم، و ... خطر ابتلا به سرطان را در شما چند برابر می کند. اما این همه ماجرا نیست. گاه

6 عامل باورنکردنی سرطان

نتایج تحقیقات آمریکایی نشان داده که زندگی نوجوانان می تواند تاثیر بزرگی بر پیامدهای سرطان داشته باشد. محققان دریافتند که خطر ابتلا به سرطان مری و معده در نوجوانانی که شاخص توده بدنی آنها بیش از ۴۰ است و مبتلا به اضافه وزن هستند، ۸۵ درصد بیشتر از سایرین است.

به خوبی ثابت شده است که سبک خاصی از زندگی مانند سیگار کشیدن، قرارگیری بیش از حد در معرض آفتاب و سموم، و ... خطر ابتلا به سرطان را در شما چند برابر می کند. اما این همه ماجرا نیست. گاهی اوقات علل تعجب آور شما را در معرض ابتلا به انواع سرطان ها قرار خواهند داد.

به گزارش بهداشت نیوز به نقل ازeverydayhealthاگرچه یکی از علل ابتلا به سرطان به ژنتیک بازمی گردد اما بنا به اعلام انجمن سرطان آمریکا، برخی علل محیطی و البته دور از ذهن نیز هستند که به این بیماری دامن می زنند:

افزایش وزن در نوجوانی: سرطان مری و معده

نتایج تحقیقات آمریکایی نشان داده که زندگی نوجوانان می تواند تاثیر بزرگی بر پیامدهای سرطان داشته باشد. محققان دریافتند که خطر ابتلا به سرطان مری و معده در نوجوانانی که شاخص توده بدنی آنها بیش از ۴۰ است و مبتلا به اضافه وزن هستند، ۸۵ درصد بیشتر از سایرین است.

الکل: سرطان سینه، سرطان کبد، سرطان مری، سرطان روده

خطر ابتلا به انواع سرطان ها و مرگ و میر ناشی از آنها با مصرف الکل افزایش می یابد. به گفته محققان دانشگاه بوستون، ۳ و نیم درصد از کل مرگ و میرهای ناشی از سرطان، مرتبط با الکل است. الکل حتی اگر در مقادیر بسیار کم مصرف شود، قوی ترین پیوند را با مرگ و میرهای ناشی از سرطان های سینه، مری، کولورکتال و کبد دارد.

گوشت قرمز: سرطان کولورکتال و پروستات

دو گروه از مواد سرطانزا در گوشت های کبابی و گریل شده وجود دارد: یک گروه آمین های هتروسیکلیک هستند که زمانی تشکیل می شوند که گوشت ها (گوشت گاو، گوسفند، مرغ و ماهی) در حرارت خیلی بالا پخته یا در واقع کبابی شوند. یک گروه دیگرهیدروکربن های آروماتیک پلی سیکلیک هستند که بر روی سطح گوشت ها به وسیله دود یا شعله آتش تشکیل می شوند. این اتفاق زمانی می افتد که چربی یا آب گوشت بر آتش ریخته می شود و با واکنشی که با آتش و دود می دهند، منجر به تولید چنین ترکیبات سرطانزایی در سطح گوشت می شوند. مطالعات نشان داده که پخت و پز تمام انواع گوشت در دمای بالا بخصوص در حالت سرخ کرده، علاوه بر سرطان کولورکتال، خطر ابتلا به سرطان پیشرفته پروستات را تا ۴۰ درصد افزایش می دهد.

کرم‌های ضد آفتاب: سرطان پوست

این نکته ثابت شده که اشعه ماوراء بنفش خورشید و اشعهUVدر سالن ‌های برنزه خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می ‌دهد اما محققان دانشگاه میسوری آمریکا نیز اعلام کرده اند که برخی از کرم‌ ها و محصولات دارویی ضد آفتاب ممکن است باعث ابتلا به سرطان پوست شود زیرا حاوی ماده اکسید زینکzinc oxideاست که یکی از مواد شایع مورد استفاده در این محصولات به شمار می ‌رود. محققان در تفسیر این امر به بروز کنش و واکنش بین اشعه خورشید و اکسید زینک اشاره کردند که باعث شکل گیری رادیکالهای آزاد شده می‌شود و به نوبه خود در تخریب سلولها وDNAآنها نقش دارد و احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می ‌دهد.

شب کاری: سرطان سینه

کار کردن در شیفت شبانه فقط مختل کننده خواب شما نیست بلکه می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را نیز افزایش دهد و این را آژانس بین المللی تحقیقات سرطان ثابت کرده است. مطالعات اپیدمیولوژیک روی زنان پرستار به مدت ۶ ماه نیز نشان داده که خطر ابتلا به سرطان سینه در این زنان چند برابر سایرین است. دلیل احتمالی این است که الگوی تغییر خواب منجر به توقف تولید ملاتونین (هورمون تنظیم کننده چرخه خواب و بیداری) می شود و خطر توسعه تومور را بیشتر می کند.

دود اگزوز: خطر سرطان ریه

گروهی از محققان سازمان بهداشت جهانی نتیجه گرفتند که این گازها موجب ابتلاء به سرطان ریه و همچنین بروز تومورهایی در مثانه می شود. این نتایج حاصل از تحقیقات صورت گرفته بر روی کارگران مشاغل پرخطر مانند کارگران معدن، راه آهن و رانندگان کامیون است. گفته می شود افرادی که در صنایع پرخطر زندگی می کنند حدود ۴۰ درصد خطر ابتلا به سرطان ریه را در خود افزایش می دهند.

]]>